Sanitky, kam se podíváte. Tak to vypadalo v dnes, v pátek 4. ledna, v OC Olympia v Plzni. Dvě ambulance stály před hlavním vchodem, dalších pět v centrálním vestibulu Olympie.

 

 Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje tady totiž představila veřejnosti a následně pokřtila sedm nových sanitních vozidel. Jedná se o jeden speciál pro RV systém Škoda Kodiaq 4x4 TDi a šest sanitních vozidel RZP typu Volkswagen Crafter 35 TDi rovněž s pohonem všech kol. Nové sanitky budou vidět téměř po celém Plzeňském kraji - na výjezdových základnách v Plzni, Rokycanech, Stříbře, Kralovicích, Klatovech či v Plané. Dohromady vyšla krajské záchranáře tato obnova vozového parku na více než 15,5 milionu korun. Na Škodu Kodiaq záchrance přispělo půl milionem Statutární město Plzeň, jeden z Crafterů pak byl pořízen z příspěvku Fondu zábrany škod. Největší krajíc ze zmíněné částky pokryla ZZS PK z vlastního rozpočtu prostřednictvím investičního příspěvku od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj.

 "Jsem velmi rád, že se nám daří pravidelně obnovovat vozový park. Naše sanitky jezdí ve velmi extrémních podmínkách, nejen ve velkých městech, ale také například v horských oblastech kraje. Prioritou je vždy dojet za pacientem nejen rychle, ale také bezpečně. A právě v tomto ohledu splňují nové vozy ta nejpřísnější kritéria," vysvětlil přítomným hostům i novinářům ředitel krajských zdravotnických záchranářů Pavel Hrdlička, který zároveň často pracuje v terénu jako výjezdový lékař. Dodal, že ročně vozy záchranky spěchají k více než pětašedesátitisícům případů.

 Rozblikané a novotou zářící sanitky budily v OC Olympia po celý den zaslouženou pozornost.  Ti odvážnější, kteří se nechtěli jen dívat, si ve stánku záchranářů mohli vyzkoušet laickou první pomoc a oživování na resuscitačních modelech.

 

 

Text:  Vítězslav Sladký TK ZZS Plzeňského kraje

Odkaz na tiskovou zprávu: http://www.zzspk.cz/aktualne-2018/441-krajsti-zdravotnicti-zachranari-predstavili-sedm-novych-sanitek.html

 

 

 

Pro značku Volkswagen Užitkové vozy se jedná o prvních 6 vozidel u ZZS. Vozy byly dodány ve spolupráci firmy Autocentrum Jan Šmucler, s.r.o. a společnosti SICAR spol. s.r.o., která byla finálním dodavatelem a zhotovitelem úpravy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.