Hlasování v anketě "Kempovací vůz roku 2024" se zúčastnilo více než 21 000 čtenářů časopisů "promobil" a "Caravaning". Ve třídě "Kompaktní kempovací vozy" dalo hlas modelu California 6.1 celkem 23 procent všech účastníků, což je ještě více než v uplynulém roce. Pro model Grand California hlasovalo 15,9 procenta čtenářů a umístil se tak na třetím místě v kategorii "Kempovací vozy s integrovanou koupelnou".

 

California 6.1 (cena od 1 574 361 Kč s DPH) je perfektní kombinací MPV a kempovacího vozu. S vnější výškou necelých 2,0 metru může vjet do většiny parkovacích budov a garáží. California 6.1 se na českém trhu dodává ve dvou výbavových liniích: Beach a Ocean (obě varianty jsou k dispozici také s oblíbeným paketem Edition). V závislosti na verzi a výbavě nabízí až sedm sedadel, a je tak ideálním partnerem dobrodruhů i vícečlenných rodin. Tento Bulli se díky výklopné střeše dodávané sériově pro všechny varianty a dvěma spacím zónám (nahoře a dole) navíc promění během několika sekund z MPV v kempovací vůz, a nabízí tak to nejlepší z obou světů. A stejně to vidí i zákazníci značky Volkswagen Užitkové vozy. V roce 2023 bylo totiž v montážním závodě Hannover Limmer vyrobeno 26 352 vozů California, což je historicky nejvyšší počet.

 

Grand California (cena od 1 871 725 Kč s DPH) je designové apartmá na kolech. Tento vůz je s vnější délkou 6,0 metru, resp. 6,8 metru stále ještě dost kompaktní i pro cestování na nejkrásnější parkovací místa. Cestující nebudou v interiéru vybaveném jako hotelový salonek postrádat z hlediska komfortu vůbec nic. Kompresorovou chladičku, která nabízí dostatek prostoru pro chlazené nápoje, lze otevřít jak zevnitř, tak zvenku, zatímco v mrazicí přihrádce je kdykoli po ruce osvěžující zmrzlina. V kombinaci se solární elektrárnou je zajištěna soběstačnost - tedy kempování bez externího zdroje energie.

l