ID. Buzz Cargo od značky Volkswagen Užitkové vozy podává skvělé výkony nejen při rozvážce zboží nebo poskytování služeb, ale také v oblasti bezpečnosti. Testy jeho bezpečnostních asistenčních systémů, uskutečněné organizací Euro NCAP, přinesly přesvědčivé výsledky - zkouškám bylo podrobeno například brzdění před stojícími i pohybujícími se překážkami v podobě stojících nebo pomalu jedoucích vozidel, ale také před chodci či cyklisty, kteří ze strany vstoupí, případně vjedou do vozovky, a to dokonce i za tmy. Bezvadná funkčnost byla potvrzena také u asistenčních systémů dohlížejících na bezpečnou jízdu elektrického rozvážkového vozu v jízdním pruhu a na bezpečnost cestujících. ID. Buzz Cargo disponuje asistentem pro sledování mrtvého úhlu a také reaguje při odbočování na protijedoucí vozidla. Kromě toho díky kameře a digitálním mapovým podkladům dynamicky přizpůsobuje rychlost jízdy průběhu trasy i místním rychlostním omezením. ID. Buzz Cargo dosáhl ve speciálních testech aktivní bezpečnosti lehkých užitkových vozů, realizovaných organizací Euro NCAP, vynikajícího celkového hodnocení bezpečnostních asistenčních funkcí založených na kamerovém a radarovém snímání 83 procent. Konečný verdikt zněl: "Platinové ocenění za bezpečnost v kategorii lehkých užitkových vozů".

 

Značku Volkswagen Užitkové vozy skvěle reprezentoval také model Caddy Cargo, jehož asistenční systémy dosáhly v testech výborných výsledků při nouzovém brzdění před stojícími nebo pomalu jedoucími vozidly, chodci i cyklisty. Mimořádně dobrou se ukázala také schopnost modelu Caddy Cargo vrátit se zpět do svého jízdního pruhu. Zkušební technici organizace Euro NCAP došli po sečtení dílčích výsledků testů bezpečnostních asistenčních systémů pro rok 2024 k celkovému skóre 68 procent a udělení zlatého ocenění.

 

Oba modely značky Volkswagen Užitkové vozy svými výsledky v testech Euro NCAP působivě dokazují, že širší využití asistenčních systémů u lehkých užitkových vozů citelně zvyšuje úroveň jejich bezpečnosti.

l